Üçüncü Beynəlxalq Humanitar Minatəmizləmə Konfransı
Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə üçüncü Beynəlxalq Humanitar Minatəmizləmə Konfransı keçiriləcək. “Minaların ətraf mühitə təsirinin azaldılması: Təhlükəsiz və yaşıl gələcək üçün resurs səfərbərliyi” adlı builki konfrans 30-31 may 2024-cü il tarixlərində Azərbaycanın Zəngəlan və Bakı şəhərlərində keçiriləcək. Sözügedən mövzu Azərbaycanın COP29-a sədrliyi ilə üst-üstə düşür.
Minalarla çirklənmədən əhəmiyyətli dərəcədə əziyyət çəkən və təsirə məruz qalməş bir ölkə kimi Azərbaycan gələcək nəsillər üçün yaşıl sabahı təmin edərək, mina təhlükəsindən azad dünya istiqamətində qlobal səyləri birləşdirməyə daim hazır və sadiqdir.

Third International Humanitarian Demining Conference
The Government of the Republic of Azerbaijan and the United Nations will co-organize the third International Humanitarian Demining Conference. This year’s conference, titled "Mitigating Environmental Impact of Landmines: Resource Mobilization for a Safe and Green Future," will be held on May 30-31, 2024, in Zangelan and Baku, Azerbaijan. This timely topic aligns with Azerbaijan's presidency of COP 29.
As a country significantly affected by landmine contamination, Azerbaijan is committed to uniting global efforts towards a world free from the threat of landmines, ensuring a green tomorrow for future generations.